Obróbka CNC metalu


Wometal świadczy usługi w zakresie obróbki CNC metalu.

Czym jest obróbka CNC

To nowoczesna, efektywna technologia obróbki materiałowej, która zwiększa jakość i wydajność pracy. Polega ona na ścinaniu fragmentów obrabianego materiału po to, by nadać mu pożądany kształt oraz uzyskać jego odpowiednie właściwości.

Technologia ta znana jest powszechnie jako obróbka skrawaniem. Skrót CNC pochodzi o angielskiej nazwy „computer numerized control”, czyli komputerowe sterowanie numeryczne. Oznacza to, że pracami maszyn (np. tokarek i frezarek) kieruje zaawansowany technologicznie komputer. Cała procedura składa się z trzech etapów:

  1. przygotowanie projektu (zaprogramowanie komputera);
  2. przetwarzanie projektu;
  3. właściwa obróbka CNC.

CNC umożliwia obróbkę nawet bardzo skomplikowanych kształtów, również niewielkich (do kilku milimetrów), ich wygładzanie, wycinanie, frezowanie, gięcie, szlifowanie czy grawerowanie.

Zalety CNC

Największą zaletą obróbki CNC, którą umożliwia automatyzacja, jest nadzwyczajna dokładność wykonywanych prac oraz ich bezbłędność. Precyzja układu sterującego pozwala usuwać najdrobniejsze elementy. Praca tego typu na ręcznych obrabiarkach obarczona jest dużym ryzykiem błędu. Obróbka CNC jest więc wydajna i błyskawiczna, ale także dokładna i staranna – dzięki automatyzacji nie pogarsza się jakość materiału, a efekt końcowy jest zawsze taki sam.

Komputerowe sterowanie umożliwia poza tym zapisanie parametrów w pamięci, w rezultacie można wykonać ten sam element, spełniający wszystkie założone wymogi tyle razy, ile potrzeba, w identyczny sposób. Powtarzalność to zatem kolejna zaleta tego wysoce wydajnego procesu stosowanego z powodzeniem w bardzo wielu branżach.

Bezbłędność, jaką gwarantuje obróbka CNC, to potrójna oszczędność: materiału (który nie marnuje się w wyniku pomyłek), czasu (którego nie traci się na ponawianie nieudanych prób) oraz pieniędzy (nie trzeba płacić za zmarnowany materiał, a zaoszczędzony czas pozwala na wykonywanie kolejnych elementów).

Nowoczesność

Za pomocą odpowiednio zaprogramowanego urządzenia CNC możemy dopasować efekt do potrzeb Klienta, jego projektu czy też przedstawionej dokumentacji, uwzględniając wszystkie parametry, takie jak rodzaj materiału czy jego chropowatość.

W Wometal gwarantujemy, że dzięki obróbce CNC spełnimy wszystkie wymagania Klienta – w sposób niezawodny, precyzyjny, bezbłędny, wydajny i powtarzalny.

W naszej firmie dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym umożliwiającym całościowe wykonanie produktów ze stali. Doświadczona i wykwalifikowana kadra zapewnia Klientom fachową obsługę i pożądany efekt obróbki. Pracujemy na wysokiej klasy maszynach CNC, które gwarantuje dokładność i estetykę wykonywanych prac.

Usługi obróbki CNC

W Wometal oferujemy następujące usługi w zakresie obróbki CNC:

  • laserowe wycinanie metalu;
  • gięcie i cięcie blach prasą krawędziową sterowane komputerowo;
  • spawanie laserowe;
  • spawanie TIG, MAG;
  • obróbki ślusarskie.